گوگل ادز چیست و چگونه می توان در فضای آن تبلیغات بهینه انجام داد؟

گوگل ادز چیست و چگونه می توان در فضای آن تبلیغات بهینه انجام داد؟

گوگل ادز ADS چیست؟ 

 سوالات بسیار زیادی در مورد گوگل ادوردز در ذهن کاربران به وجود می آید. آنها می خواهند بدانند که تبلیغات گوگل چیست؟ در واقع باید بدانید که گوگل ادز و یا همان گوگل ادوردز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که در این سیستم تبلیغ کنندگان که دارای سایت های مختلفی هستند به واسطه سایت ها و ابزارهای مختلف گوگل تبلیغ می کنند تا تبلیغات آنها به رویت مشتریان برسد. از معروف ترین و محبوب ترین شکل های Google ADS می توان به تبلیغات در گوگل اشاره کرد. در این صورت تبلیغ دهنده باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادز وارد کند تا به این شیوه تبلیغات مورد نظر او برای تمامی افرادی که این عبارت را جستجو می‌کنند نشان داده شود. نکته قابل توجه این است که برای هر کلیک تبلیغ کننده باید هزینه ای را وارد کند. زمانی که یک کلمه کلیدی جستجو می شود گوگل با بررسی پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهندگان، بر اساس قوانینی که وجود دارد یکی از تبلیغ ها را انتخاب می‌کند و به کاربران نمایش می‌دهد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد گوگل ادز بدست آورید.  

 میزان تاثیر گذاری گوگل ادز

 می خواهیم بدانیم که میزان تاثیرگذاری گوگل ادز چقدر است؟ در واقع باید بدانید که اگر تبلیغات در گوگل ادز به درستی انجام شود و به طور کامل مدیریت شود در بیشتر کسب و کارها می‌تواند موثر عمل کند. قابل توجه این است که انتخاب کلمات کلیدی صحیح و مناسب تنظیم هزینه درست برای کلمات نوشتن تبلیغات هدفمند و حرفه ای انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت های مختلف و در آخر هم سیاست درست و کاملا هدفمند در سایت برای جذب کاربران بسیار اهمیت دارد این موضوع می‌تواند تاثیر کاملا مستقیم و بسزایی بر تبلیغات ادوردز  داشته باشد. افرادی که اطلاعات صحیح و کاملی از ادوردز ندارند، نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند و در نهایت هم نتیجه ای نمی بینند و تصور می کنند که تبلیغات به این شیوه به صرفه نیست. اما اگر این افراد از مشاوران تبلیغاتی ادوردز کمک بگیرند، قطعا نتیجه بهتری خواهند دید و تصور آنها از این نوع تبلیغات کاملاً عوض می‌شود.

آگاهی از هزینه تبلیغات در گوگل ادز

در ابتدا باید بدانید که ایجاد اکانت در گوگل اوردز کاملا رایگان است. در واقع شما برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ نوع هزینه‌ای را پرداخت نخواهید کرد و هزینه اصلی زمانی است که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات باید پرداخت کنید. در واقع نمی توان گفت هزینه ثابت به ازای هر کلیک چقدر است، زیرا این هزینه در کسب و کارهای مختلف برای هر کلمه کلیدی کاملاً متفاوت است. این طور می‌توانیم بگوییم که هزینه تبلیغات در گوگل ادز بستگی به پیشنهادهای دیگر رقبای شما دارد و آنها هزینه کلیک بر روی یک کلمه کلیدی را تعیین می کنند. به این شیوه که هر چه سود حاصل از جذب کاربر که آن کلمه مورد نظر را جستجو کرده است بیشتر باشد، به همان منوال رقیب شما هم پیشنهاد قیمتی بالاتری خواهد داد و در همین راستا شما هم برای اینکه درچنین مزایده ای برنده شوید به ناچار مجبور هستید تا مبلغ را بالاتر ببرید که در نهایت در این فضای رقابتی برنده شوید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در مورد نحوه قرارگیری تبلیغ در گوگل ادوردز به دست آورید.

چگونگی گذاشتن تبلیغ در گوگل ادوردز

 اگر شما هم به عنوان یک فردی که دارای کسب و کار مشخصی هستید، تمایل دارید که کسب و کار خود را در گوگل ادز تبلیغ کنید، ابتدا باید نحوه کار با سیستم گوگل ادز را یاد بگیرید. پس از اینکه آموزش های مربوطه در این رابطه را فرا گرفتید شما می توانید یک حساب ادوردز بسازید. سپس می‌توانید کسب و کار خود را در این فضا تبلیغ کنید. اگر شما زمان کافی برای یادگیری کار با گوگل ادوردز را ندارید و یا زمان کافی برای مدیریت و کنترل تبلیغات خود در ادوردز ندارید، می توانید از شیوه سفارش اکانت مدیریت شده گوگل استفاده کنید که به این صورت مدیریت تبلیغات گوگل خود را سپری کرده اید. در این حالت می‌توانید عملکرد تبلیغات خود را نظارت کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی چگونگی شرکت در مزایده گوگل ادوردز بپردازیم.   

 چگونگی شرکت در مزایده گوگل ادوردز

زمانی که شما تبلیغات و کلمه کلیدی مورد نظر خود را در اکانت گوگل ادوردز به ثبت رساندید، برای شرکت گوگل هم می توانید شرکت کنید. نتیجه مزایده هم کاملاً بستگی به حداکثر هزینه به ازای شرکت کنندگان که پیشنهاد می دهند دارد و حتی امتیاز کیفیت تبلیغ آنها هم دارد. 

 مزایده های گوگل چند بار در سال برگزار می شود؟ 

 با توجه به میزان جستجوهایی که در گوگل انجام می شود، می توانیم بگوییم که میلیاردها مزایده در هر ماه برگزار می‌شود. در واقع با توجه به همین مزایده‌هایی که در هر ماه برگزار می‌شود کاربران می‌توانند تبلیغاتی که مورد نیاز آنها هست را دنبال کنند. در این راستا حتی تبلیغ کننده ها هم می توانند با کمترین هزینه با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنند. در این بین گوگل هم به واسطه این روش ها درآمد بسیار خوبی به دست می‌آورند. 

    سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات کامل و جامعی در مورد نحوه تبلیغ در گوگل ادز به شما بدهیم. در واقع شما با یادگیری و آموزش در مورد گوگل ادز می توانید کسب و کار خود را به بهترین شیوه ممکن تبلیغ کنید. البته باید بدانید که در این نوع تبلیغات هم رقبای بسیار زیادی وجود دارند شما حتماً باید از آنها پیشی بگیرید.

 امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد گوگل ادز  به دست آورده باشید.  

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

English
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم